Kaple sv. Kříže

Retkorátní kostel svatého Kříže na Matiční ulici v centru Opavy dlouhá léta sloužil jako kaple našich řádových sester (Milosrdné sestry Panny Marie Jeruzalémské, nebo: Sestry Německého řádu). Proto se pro něj ujalo zlidovělé označení kaple sv. Kříže u rytířů, či kaple Povýšení svatého Kříže.

Rektorátní kostel slouží v současnosti také jako kaple pro studenty Církvení konzervatoře Německého řádu (CKNŘ) v Opavě. Těšíme se, že se sestry Německého řádu do Opavy ze Slovenska vrátí. Jim kaple nadále náleží.

O kapli se v součinnosti s rektorem kostela stará v rámci svých možností také CKNŘ a společenství věřících. Zřizovatelem CKNŘ je Bailiva Čechy, Morava a Slezsko, familiáři Německého řádu. Rektorem kostela sv. Kříže a spirituálem (a vyučujícím na) CKNŘ je P. ThLic. Mgr. Norbert Jan Maria Hnátek OT, který má na starosti také římskokatolickou farnost Opava-Kylešovice. Proto je celá řada pastoračních aktivit společná, doplňující se…

Rektorátní kostel nemá práva farního kostela. Práva a výsady farního kostela mohou být delegovány z farnosti Panny Marie, do které rektorátní kostel sv. Kříže náleží.

Pravidelné aktivity u sv. Kříže

Neděle   10:40   Mše svatá
  Středa   11:00   Mše svatá studenti CKNŘ
Čtvrtek 17:00 Nešpory