K prvnímu svatému přijímání přistupují lidé pokřtění jako děti ještě ve školním věku. U dospělých, kteří byli pokřtěni v dospělosti, se váže první svaté přijímání na den přijetí křtu a biřmování, neboť přijetí eucharistie patří mezi iniciační svátosti.
1. Děti potřebují společenství svých vrstevníků. Je velmi cenné, aby se k tak krásné svátosti připravovaly děti pokud možno už s nějakými vazbami. Jeden z názvů pro přijetí eucharistie je communio – spolu-v jednotě a s tím společenství jednoznačně souvisí.
2. Společenství, které děti během přípravy vytvářejí, je i další skládačkou do mozaiky poznávání Boha. Pokud chcete, aby vaše děti žily jako Kristovi učedníci a směřovaly ke svatosti, tak je dobré jim v tom pomoci. Podobně jako nebude dobrý fotbalista nebo baletka bez tréninku, tak ani křesťan bez touhy a snahy více poznávat Boha.
3. Pokud chceme, aby se děti do kostela těšily a vy rodiče s nimi nemuseli případně zápasit (zda jít či nejít na mši), je vyhlídka na setkání s kamarády jednou z nejlepších pomocí.
4. Aby skupina mohla pracovat pokud možno celistvě, jsou důležité předchozí dobré vztahy mezi dětmi. Umění číst a psát, aby katecheté nenaráželi v této věci na zbytečné limity dané věkem či docházkou do školy.
Rádi bychom vám rodičům tímto způsobem pomohli ve víře děti doprovázet, ikdyž jste to primárně u křtu svých dětí slibovali vy.
V průběhu roku se děti též připravují na svátost smíření, kterou absolvují dříve než jdou k 1. sv. přijímání.
INFORMACE:
Vážení rodiče,
v aplikaci WhatsApp máme vytvořenou skupinu NÁBOŽENSTVÍ-Kyleš., kde vám budu poskytovat aktuální informace a úkoly pro domácí přípravu na 1. svatou zpověď a 1. svaté přijímání.
Bez domácí přípravy, zejména v této nelehké době, nebude možné slavnost pro děti připravit.
Děkuji vám za vstřícnou spolupráci.
P. Norbert Jan Maria Hnátek OT